Blog

Zas o rok starší

Tak jo, dneska mám narozky a díky tomu mi lidi budou věnovat o promile víc pozornosti než normálně.

Už je to tak, stárnu a za 40 let budu potřebovat někoho, kdo mě bude vyměňovat plínku a celkově se o mě starat až budu takovej ten starej, nerudnej dědek.

Kdo mě zná, tak je asi překvapen. Já se znám, ale čas od času, sám sebe taky překvapím.

Takže vítejte na mém budoucím tatínkovském blogísku.

Kecám, čti dál

Dítě na cestě

Je fakt, že to bylo „v plánu“, ale jaksi dlouhodobým. To známená, že v roce 2018 zavřu ateliér, dám si trochu detox od všech dětí, vymyslím nějakej novej skvělej byznys, trochu pocestujem a třeba kolem té 35 na tom zamakáme.

Ateliér sem zavřel, byznys jsem nevymyslel, ale některý věci prostě nenaplánuješ. Takže v září přijde na svět nová rugbyová generace. Budu přesně ten fotr, co si skrz dítě plní svoje sny 😀 Konec konců, já jsem hrál ragby, bratr hrál ragby i taťka hrál ragby a všichni za jeden tým Dragon Brno. Tak přece z něj neudělám fotbalistu nebo flétnistu.

Ten hubeňour vzadu jsem já

Každopádně pozitivní na tom je, že když jsem skončil s ateliérem přesně před dvěma lety (1.6.2018), tak jsem měl dost času a prostoru přemýšlet nad tím, co chci dělat a co budu dělat.

Focení mě baví a po dobu 8 let na volné noze mi dalo úžasnou svobodu a neuvěřitelnej osobní rozvoj. Podíval jsem se na místa, kam bych se normálně nepodíval a udělal jsem věci, který bych si normálně nemohl dovolit. Ale nebudu lhát, stala se z toho rutina. Tak jsem si položil otázku.

Chci se živit focením za 10, 15, 20 let?

NE! Nechci se tím živit ani za 5 let

Tak jsem začal pracovat na novém projektu. Respektivě rozvíjet myšlenku původního projektu RAWfoto.cz, ale to sem nepatří.

Hodně lidí se mě posledního půl roku ptá, co vlastně dělám, když nefotím.

Dá se říct, že fotím stále, ale ne v takovým kvaltu jako tenkrát. Vedle toho stále funguje moje spolupráce s Nikonem (v květnu už to bylo 8 let, co mě Drahoš vzal do týmu) a taky dlouhodobá spolupráce s firmou Royal Crystal, kde jsme se loni na podzim společně rozhodli, posunout spolupráci o kus dál.

Nikon byla vždycky srdcová záležitost, ale pro týpka z Brna, tam nebyl velký prostor, to někam posunout dál a hodně mojí iniciativy se bohužel někde zaseklo.

Do firmy Royal Crystal jsem přišel s myšlenkou a dostal jsem prostředky a volné ruce na její realizaci. Společně tak rozvíjíme stávající projekty a připravujeme celou řadu nových projektů.

Nechci se tvářit jako někdo, kdo by snad měl potřebu „inspirovat“ ostatní, ale možná pro někoho, by to mohla být ukázka toho, že není až takovej problém udělat změnu.

Se na mě podívejte, životopis kterej nevymyslíš. Borec z Brna, co studoval kuchařinu. Od 15 let prodával v trafice. Od promotéra v Nikonu se vymakal až na lektora. Rok byl nejhorším pojišťovákém v dějinách, kterej si nakonec založil vlastní relativně úspěšněj byznys. A nakonec se podílím na projektu ve firmě s mezinárodním přesahem. To ujde, na týpka, kterýmu učitelka v ekonomice říkala, že ho nenechá projít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *